راه های تضیمنی برای پاک کردن انواع لکه از روی لباس

راه های تضیمنی برای پاک کردن انواع لکه از روی لباس

لکه هایی که روی لباس، مبل و فرش ایجاد میشوند همیشهآزار دهنده می باشند اما قبل از این که آن ها را به خاطر لکه هایی که روی آن ایجاد شده کنار بگذارید بهتر است برخی از این نکات مفید که قرار است برای شما بگوییم امتحان کنید.

راه های تضیمنی برای پاک کردن انواع لکه از روی لباس
  • رایحه مزون
  • 1399/03/13
  • 0

روش های از بین بردن لکه از روی انواع سطوح

لکه هایی که روی لباس، مبل و فرش ایجاد میشوند همیشهآزار دهنده می باشند اما قبل از این که آن ها را به خاطر لکه هایی که روی آن ایجاد شده کنار بگذارید بهتر است برخی از این نکات مفید که قرار است برای شما بگوییم امتحان کنید.

 

قبل از شروع

 
مهم ترین جنبه برای پاک کردن لکه زود شستن آن میباشد. هر چه زودتر بتوانید لکه را خیس کنید احتمال اینکه بتوانید لکه را از بین ببرید، بیشتر است.
در هنگام پاک کردن همیشه یک ناحیه از پارچه ای که کثیف شده است را با یک محلول پیش از انجام ، امتحان کنید تا اطمینان پیدا کنید که محصول به لباس آسیب نمی رساند.
پیشنهاد آموزشگاه خیاطی رایحه مزون ، آموزشگاه خیاطی در اصفهان  این است که ابتدا پاک کننده آنزیم دار را امتحان کنید. این نوع پاک کننده ها به طور خاص برای تجزیه پروتئین ها و پاک کردن لکه ها ساخته شده اند.
 

 

 

1 - از بین بردن لکه شکلات از روی لباس

 

1. ابتدا شکلات اضافی را از روی لباس پاک کنید.

2. قبل از اقدام پاک سازی لکه مایع یا پودر را مستقیما روی لکه بریزید با استفاده از یک مسواک نرم  مواد شوینده را روی پارچه بکشید و یا اینکه به آرامی پارچه را روی یکدیگر با هم بمالید. صبر کتید تا پنج تا ده دقیقه بماند
 

3. بدون اینکه مواد شوینده را پاک کنید ، در چرخه معمول روی گرم ترین درجه حرارت شستشو دهید.

 

 

1. ابتدا باید لباس را در آب سرد بشویید.

 
2. پودر را مستقیما روی لکه آب میوه بریزید. توجه کنید که کاملا آن را بپوشانید و بگذارید 20 دقیقه بماند.
 

3. بدون پاک کردن مواد شوینده، در چرخه معمول روی گرم ترین درجه حرارت شستشو دهید.

 

 

 

3- از بین بردن لکه آدامس

 

1. امتحان برای ثبات رنگ . سرکه داغ را روی قسمتی از لباس که دیده نمی شود با یک پنبه بمالید و صبر کنید قبل از استفاده از یک حوله کاغذی یک تا سه دقیقه بماند. اگر هیچ گونه رنگی به حوله پس نداد، رنگ لباس ثابت است و می توانید کار خود را شروع کنید.

 
2. لباس را یک الی سه دقیقه در سرکه داغ خیس کنید.
 
3. به آرامی آدامس را جداکنید و قدم اول را تا زمانی که آدامس به طور کامل از بین برود تکرار کنید.
 
4. و در چرخه معمول با گرم ترین دما شستشو دهید.

 

 

4- از بین بردن لکه عرق روی لباس

 

1. از پاک کننده لکه استفاده کنید . لباس مورد نظر که وری آن لکه ایجاد شده را در مواد شوینده در گرم ترین آب خیس کنید و با استفاده از پاک کننده آنزیم دار و سفید کننده شستشو دهید.

 

2. برای پاک کردن بوهای عرق از لباس، لباس ها را با مواد شوینده ای که برای این مورد تایید شده اند بشویید.

 

 

5- تمیز کردن لکه ی سوختگی

 

از بین بردن لکه سوختگی کار بسیار دشواری است . اگر پارچه مورد نظر پشمی بود از کاغذ سمباده ی نرم استفاده کنید و اگر پارچه ی شما کتانی و نخی و سفید بود، ابتدا پارچه را در آب خیس کرده و در آفتاب قرار دهید. اگر با تکرار این عملهنوز لکه باقی مانده بود ، با استفاده از آب اکسیژنه رنگ آن را ببرید و بعد خوب بشوئید.

 

 

6-  از بین بردن لکه خون

 

1. ابتدا لباس را در آب سرد خیس کنید، به آرامی لکه را با انگشتان مالش دهید. بسته به اندازه لکه، امکان دارد نیاز به تعویض آب چون به صورتی رنگ تبدیل می شود

 
2. لکه را پاک  کرده و در مرحله ی بعد در آب سرد خیس کنید. پاک کننده لکه را قبل از شستن روی آن بریزید.
 

 

 

7- پاک کردن لکه آب از روی چکمه های چرمی

 

برای پاک کردن لکه آب (سفیدک و چروکیدگی) از روی چکمه های چرمی ، ابتدا چند قطره سرکه را با آب خنک مخلوط کنید و این محلول را با استفاده از یک مسواک نرم روی لکه بمالید تا جایی که سفیدک و چروکیدگی از بین برود .

 

 

 

 

خرید دوره های آموزشگاه خیاطی رایحه مزون

 

 

 

8- پاک کردن لکه مواد آرایشی مایع

 

برای پاک کردن لکه مواد آرایشی مایع از روی یقه لباس می توانید از کِرِم اصلاح و کیسه حمام استفاده نمایید و لکه را به طور کامل از بین ببرید.