پارجه ی پلار

پارجه ی پلار

در حال حاضر گروهی ازكاپشن ها و پلوورهای جدید به اسم پلار وارد بازار شده اند.این نوع منسوجات توانستند به سرعت جای خود را در میان پوشاك طبیعت باز كنند.

پارجه ی پلار
  • رایحه مزون
  • 1399/03/22
  • 0

در حال حاضر گروهی ازكاپشن ها و پلوورهای جدید (آموزش دوخت کاپشن در اصفهان) به اسم پلار وارد بازار شده اند.این نوع منسوجات توانستند به سرعت جای خود را در میان پوشاك طبیعت باز كنند، علاوه بر نکات گفته شده خواص نیز بسیاری دارند كه در مجموع موفق شده اند به عنوان یكی از بهترین منسوجات جایگزین بسیار خوبی برای پوشاك تهیه شده از لیفهای طبیعی محسوب شوند..

 

کاربرد پارچه ی پلار، مزایای پارچه پلار

 

این پارچه سطحی صاف دارد که محکم با سطحی از نایلون بافته شده است. پارچه پلی استر پشت آن هوا را گیر می اندازد و گرمای لازم را درست میکرد.پارچه های پلار تركیبی از كرك مصنوعی و یك لایه پایل (پنبه ای) هستند وبه گونه ای طراحی شده است كه جذب رطوبت بدن وانتقال آن به سطح بیرونی لباس بسیار آسان انجام می گیرد. لیفهای كوچك روی سطح این الیاف سبب میشود تا بین الیاف و پوست بدن فاصله ای ایجاد شود و به پوست نچسبد و یك لایه نازك هوا اجازه دهد كه رطوبت ناشی از تحرك بصورت بخار به الیاف اصلی برسد و الیاف اصلی نیز به سرعت آنرا به بیرون منتقل می کند . این پارچه در مقابل باد و باران مقاومت خوبی دارد  . از خواص دیگر پوشاك پلار که می توان به آن اشاره کرد خشك شدن سریع ، دوام زیاد، مقاومت در برابر كپك زدگی و عدم جذب بوی عرق بدن است.اگر پارچه پلار چنانچه صحیح شسته شود هیچگاه چین خورگی و چروك پیدا نمی كند و از فرم نمی افتد . ضمناً چون این پارچه ها رطوبت را در خود نگه نمی دارند در نتیجه در موقع خیس شدن سنگین نمی شوند.

   

 

 

نمونه کارهای هنرجویان ، آموزشگاه خیاطی ، آموزشگاه رایحه مزون

 

 نکات تکنیکی:


1.      محافظ در برابر خراشیدگی

2.      ۹۸ درصد محافظت در برابر باد

3.      سطح دافع آب

4.      تنفس پذیری زیاد و محافظت در برابر شوک های حرارتی

5.      محدود نکردن حرکات

6.      ایجاد گرما بدون وزن و حجم زیاد

7.      لطیف

8.      قابل شستشو ماشینی.