پارچه های مناسب مخصوص لباس کودک

پارچه های مناسب مخصوص لباس کودک

اگر به تازگی تصمیم گرفته اید صاحب فرزند شوید توجه کنید که در انتخاب وسایل نوزاد یا کودک، در درجه اول ایمنی و بعد راحتی استفاده از آن وسیله مهم است.

پارچه های مناسب مخصوص لباس کودک
  • رایحه مزون
  • 1399/03/31
  • 0

 اگر به تازگی  تصمیم گرفته اید صاحب فرزند شوید توجه کنید که درانتخاب وسایل نوزاد یا کودک، در درجه اول ایمنی و بعد راحتی استفاده از آن وسیله مهم است. انتخاب لباس کودک شاید در نگاه اول کار آسانی اما بی توجهی به نکاتی ظریف در هنگام خرید، ممکن است سبب ایجاد مشکلاتی چون حساسیت و... شود. کودکان دارای پوست های بسیار حساسی  هستند و برای تنظیم درجه حرارت بدن خود توانایی ندارند؛ از این رو لباس مناسب تنها پوشش محافظ آنها در برابر تغییرات دمای محیط است. یکی از نکاتی برای پارچه ای که لباس کودکان و نوزادان از آن تهیه می شود باید دقت کنید، لطافت  و تناسب آن با پوست بدن نوزاد است تا از ایجاد  هرگونه خارش و قرمزی پوست جلوگیری شود.

معرفی انواع پارچه برای لباس کودک

 

پارچه کتانCotton

پارچه کتانی یکی از محبوب ترین انتخاب برای لباس کودکان و نوزاد است. این نوع پارچه از پنبه ۱۰۰٪ خالص تهیه شده و فقط در برخی موارد با پلی استر مخلوط می باشد. دوخت و شستشوی این پارچه کلاسیک کار بسیار راحتی بوده و در رنگ های شاد مخصوص لباس کودک عرضه می شود.

 

پارچه ی کتان را بشناسید

 

 


پارچه کِشباف Jersey Knit

 

 یکی دیگر از گزینه های مناسب برای لباس کودک پارچه کشباف است. این نوع پارچه نرم و لطیف است و در برابر کشیدگی بسیار مقاوم می باشد. لبه های پارچه کشباف بعد از شستشو امکان دارد مقداری خم شود اما این موضوع در برابر مقاومت و راحتی آن قابل اغماض است.(آموزش ئوخت لباس کشباف)

 

 

پارچه ی کشباف را بیشتر بشناسید

 

 


پارچه بامبو Bamboo Rayon

 

پارچه ریون بامبو، یکی دیگر از گزینه های مناسب برای روسری، پتو، کلاه و لباس کودک است. این فیبر فوق العاده نرم و بادوام بوده و از گیاهان بامبو تهیه شده. پارچه بامبو مخصوص پوست های حساس است و یک تنظیم کننده حرارتی محسوب می شود؛ به این معنی که با دمای بدن کودک تنظیم شده و احتمال اینکه بیش از اندازه گرم شود، بسیار کم است.

 

 

پارچه مینک یا مینکی Minky

 

پارچه مینکی یک بافت پلی استری بسیار نرم دارد که دارای کرک هایی بلند و یا کوتاه می باشد. این پارچه برای پتوهای کودکان و همچنین ساخت اسباب بازی ها نرم مثل حیوانات پولیشی استفاده می شود. از پارچه مینکی به عنوان پارچه هایی نفوذ ناپذیر در برابر جریان هوا تعبیر می شود.

 

پارچه فیلیس Fleece

 

پارچه فیلیس اساسا از پشم به ویژه پشم گوسفند تولید شده و برای تولید ژاکت و پتو استفاده می شود. این پارچه بسیار نرم بوده، پس از شستشو به سرعت خشک شده و در برابر لک برداشتن بسیار مقاوم است.

 

پارچه ی فیلیس را بیشتر بشناسید

 

 

 

 


پارچه تنظیف Gauze

 

می توان گفت پارچه تنظیف یکی از کاملترین پارچه ها برای لباس کودک است. پارچه توری بسیار لطیف که هم به صورت تک لایه و هم دولایه استفاده می شود. تنظیف بیشتر به صورتپتو و روانداز برای کودکان کاربرد دارد.