پارچه کشباف

پارچه کشباف

پارچه های کشباف یکی از گزینه های مناسب برای تولید انواع لباس های کشی و قابل انعطاف و پارچه ای مناسب برای لباس کودکان است که از گذشته تا حالا مورد استفاده قرار گرفته اند.

پارچه کشباف
  • رایحه مزون
  • 1399/04/01
  • 0

پارچه های کشباف یکی از گزینه های  مناسب برای تولید انواع لباس های کشی و قابل انعطاف و پارچه ای مناسب برای  لباس کودکان است که از گذشته تا حالا مورد استفاده قرار گرفته اند. ساده ترین نوع پارچه کشبافی که همه افراد تجربه استفاده از آن را داشته اند، جوراب است که حالت کشی دارد و از پارچه های تریکو تهیه می شود. پارچه یکی از ضروریات زندگی بشر است که انسان آن را برای پوشش خود اختراع کرد و در طول تاریخ زندگی خود همواره شاهد پیشرفت های بزرگی در آن از جهت تنوع در رنگ و طرح بوده است.

پارچه تریکو کشی، و پارچه تریکو رنگی دو نوع از پارچه گردباف ساده میباشند که تولید آنها در کارخانجات نساجی و شرکت های مربوطه به صورت عمده می گیرد. از آن جا که نیاز به پارچه و لباس همواره وجود دارد، این صنعت نیز با رشد و گسترش و تنوع تولید همراه بوده است.

تولید عمده با هدف تامین نیاز داخل و در صورت وجود مشتریانی در خارج تامین بازار کشور های دیگر انجام می شود. پارچه اصولا از الیاف طبیعی و مصنوعی یا ترکیبی از آنها تولید می شود که هر چه درصد الیاف طبیعی مانند پنبه در آن بیشتر باشد، قیمت آن نیز به همان نسبت افزایش می یابد.

پارچه کشباف نوعی پارچه تریکوست که به اشکال مختلف  در بازار موجود میباشد. میزان کشسانی این پارچه ها با توجه به میزان نخ و جنس آنها تفاوت دارد.
را گزینه ایده آلی برای دوخت انواع لباس گرم ساخته است. این امر به دلیل حالت پفکی وپنبه ای است که این پارچه ها دارا می باشند.از این منسوجات می توان برای دوخت انواع شلواراسلش مردانه، پسرانه و بچه گانه که حالت کشسانی دارند استفاده نمود.

پارچه های کشباف با ضخامت های مختلف تولید می شوند که ممکن است تنها از یک نوع نخ باشند یا ترکیبی از چندین نخ را دارا شوند. در هر صورت تنوع موجود در این کالا بسیار زیاد است و بر همین اساس قیمت انواع پارچه کشباف متفاوت است.
انواع این قماش دارای قیمت های متنوع ارزان و گران می باشند و دارای این مزیت هستند که قدرت و فرصت انتخاب را برای همه افراد با هر نوع درآمد ایجاد می کنند.

بارز ترین نوع پارچه های کشباف که همه افراد تجربه استفاده از آن را دارند، پارچه های تریکو است. زیر پیراهنی مردانه و لباس زیر و جوراب نمونه پوشاک پرکاربردی هستند که میتوان برای این نوع پارچه مثال زد.

جنس نخ به کار رفته در این بافته ها، تعیین کننده ضخامت آنها بوده و به همین دلیل از ارقام مختلف پارچه کشباف می توان به تولید لباس هایی جهت چهار فصل سال اقدام نمود.

نمونه ای دیگر از پارچه کشباف، پارچه لباس ورزشی است. از آن جا ورزشکاران در حین انجام حرکات ورزشی به راحتی لباس اهمیت زیادی می دهند، بنابراین تولید کنندگان به دنبال استفاده از پارچه های کشباف برای تامین این نیاز هستند. از این رولباس های ورزشی کشباف گزینه بسیار مطلوبی برای انجام تمرین های ورزشی می باشند.