مراحل راه اندازی تولیدی لباس

مراحل راه اندازی تولیدی لباس

اولین حرکت باید انجام دهید این است که دلیل راه اندازی تولیدی را مشخص کنید و برای موفقیت در کار تولید پوشاک نباید ملاک اولتان درآمدزایی باشد، به این دلیل که شاید نتوانیددر این مسیر موفق شوید و پیشرفت کنید.

مراحل راه اندازی تولیدی لباس
  • رایحه مزون
  • 1399/04/21
  • 0

موارد مقدماتی برای راه اندازی تولید پوشاک به صورت کلی :

تهیه مکان ، دستگاه و لوازم مناسب
اخذ جواز کسب از اتحادیه
جذب نیرو
تهیه مواد اولیه
بازاریابی

اولین حرکت باید انجام دهید این است که دلیل راه اندازی تولیدی را مشخص کنید  و برای موفقیت در کار تولید پوشاک نباید ملاک اولتان درآمدزایی باشد، به این دلیل که شاید نتوانیددر این مسیر موفق شوید و پیشرفت کنید. تولید پوشاک دارای مسیر پر فراز و نشیب‌ی است  و لازمه‌ی  این کار صبر و بردباری میباشد و قبل از هر چیزی نیازمند علاقه وحوصل بسیار است. پیشنهاد می‌کنیم در اول کار حتی به فکر زیان نیز باشید و خود را برای مقابله با مشکلات آماده کنید.

نکات مهم در رابطه با ایجاد تولیدی لباس:

دانش خود را در زمینه‌ی پارچه و مواد اولیه بالا ببرید.
بازار کار تولید پوشاک خود را بررسی کنیذ و راه‌های فروش یا سفارش را  پیدا کنید.
 در این زمینه ارتباطات خود را افزایش دهید و با افراد بیشتری آشنا شوید.
در همان به حساب و کتاب ابتدای مسیر اهمیت دهید تا با مشکلات عدیده مواجه نشوید.
خط تولید را به نحوی بچینید که در وظایف نیروها تداخل ایجاد نشود.

الگو و برش از یکی موارد مهم تولیدی پوشاک می باشد و تاثیر  فراوانی در فروش دارد. الگوها می‌توانند توسط برشکاران پرتجربه از روی یک نمونه لباس کپی شوند، همچنین می توان از الگوهای آماده یا طراحان الگو بهره گرفت.

مجوزهای لازم: برای جلوگیری از مشکلات احتمالی، اخذ مجوز از اهمیت بالایی برخوردار است. برای این امر شما باید به اتحادیه‌های مربوطه‌ی شهر خود مراجعه و با ارایه‌ی مدارک، جواز کسب را دریافت کنید. جواز کسب به معنای اجازه‌نامه‌ای است که طبق مقررات قانون نظام صنفی از طرف اتحادیه‌ی صنوف تولیدی و خدمات فنی، به فرد صنفی برای اداره‌ی محل کسب شخصی داده می‌شود. در شرکت‌هایی که به ثبت رسیده‌ است، پروانه به نام شرکت صادر می‌شود.

محاسبه قیمت تمام شده‌ی لباس

برخی اصطلاحات صنعت پوشاک
کاهش هزینه‌ی تولید پوشاک

 

 

♦ ایجاد تولیدی لباس کوچک

در مرحله ی اول روش آسانی را در رابطه با ایجاد تولیدی لباس کوچک، مورد بررسی قرار می‌دهیم. این روش نیز برای کارگاه خیاطی با تولیداتی که نیازمند دستگاه‌های مخصوص نیستند، مناسب است و می‌توان با این روش، دوزندگی کوچکی را راه‌اندازی کرد.

این موارد نمونه‌ای از سیر تولید،  دوخت یک تی‌شرت ساده است: برش کار، درست کردن قابک، چسباندن قابک به پیش، وصل سرشانه‌ها، وصل یقه، وصل آستین به صورت باز، دوخت بغل و زیر آستین، دوخت پایین کار، دکمه و مادگی و در آخر نخ‌کشی ( باانواع نخ در خیاطی آشنا شوید.)، بخار و بسته‌بندی.

به چه کسانی نیاز داریم؟

برای اداره کردن یک تولیدی مانتو و یا هر پوشاک دیگری ، به چند نوع حرفه و مهارت احتیاج داریم. اول از همه به چند نفرطراح لباس نیاز است. برشکار و کمک ‌برشکار، خیاط و کمک ‌خیاط افراد دیگری هستند که حضورشان در یک تولیدی پوشاک الزامی است و میتوانند کمک شایانی را در پیشرفت کار بکنند.

مکان مناسب

اولین کاری که برای راه‌اندازی کارگاهی کوچک باید انجام شود، تهیه‌ی مکانی مناسب برای تولید است. نقطه ضعف راه‌اندازی این نوع کارگاه دوخت این است که مکان تولید جهت تکمیل فرآیند تولید و دوخت باید به اماکن خدماتی تولید پوشاک دسترسی داشته باشد. این نوع تولیدی لباس به مکان بسیار وسیعی نیاز ندارد و اندازه‌ی آن در حدی باشد که در آن ۴چرخ خیاطی، یک میز برش و جایی برای دپو و وسط کاری قرار گیرد.

 موارد و لوازم مورد نیاز کارگاه کوچک

برای راه اندازی یک تولیدی کوچک نیازمند 3 یا 4 چرخ هستیم

موارد دیگر که شامل انواع زیر می‌شود: 
میز برش، راسته‌دوز، میان‌دوز، زیگزال.

 

 برای تکمیل فرایند تولید کارگاه‌های خیاطی کوچک، اماکن خدمات تولید زیادی وجود دارد که می‌توانند عملیاتی همچون دکمه مادگی، گلدوزی، بخار، بسته‌بندی و غیره را انجام دهند.

 

 

 

هر تولیدی پوشاک به دو صورت عمل می کند.

تولید سفارشی: در این نوع تولیدی باید قبل از احداث تولیدی مشتریان ثابت خود را جذب کنید و به صورت مزدی دوزی نیرو جذب کنید.
تولید مستقل: باید با توجه به نیاز بازار با عمده فروشان پوشاک در ارتباط باشید.