اصول رنگ بندی (قسمت اول)

اصول رنگ بندی (قسمت اول)

دانستن اصول رنگبندی در فشن به منظور داشتن ظاهری زیبا و جذاب تاثیر شایانی دارد که نمی توان از آن چشم پوشی کرد. رنگبندی در لباس بیانگر شخصیت یک فردمی باشد.

اصول رنگ بندی (قسمت اول)
  • رایحه مزون
  • 1399/04/23
  • 0

رنگبندی در فشن

 دانستن اصول رنگبندی در فشن به منظور داشتن ظاهری زیبا و جذاب تاثیر شایانی دارد که نمی توان از آن چشم پوشی کرد. رنگبندی در لباس بیانگر شخصیت یک فردمی باشد. و همچنین بیانگر میزان آگاهی فرد از دنیای رنگ ها و حس زیبایی شناسی اوست. پس از آشنایی با اصول رنگبندی در فشن با کمی ذوق و سلیقه می توان این هنر را در ظاهری با لباس های زیبا و شاد به نمایش کشید

در هنر ۶ بخش گوناگون موجود است که هنر رنگ یکی از آنها است. فشن یکی از راه های خلاقانه مثل هر بخش دیگری از هنر می باشد که این امکان را به ما میدهد تا جزئیات و عناصر مختلفی از هنر که مرتبط و وابسته هستند را در آن را به لباس تبدیل کنیم.انتخاب رنگ بندی در فشن برای بسیاری از مردم وقتی که  لباس می پوشند، نادیده گرفته می شود. اکثر اوقات رنگ های معمولی و بدون ریسک انتخاب می شوند که بیشترین دلیل آن نیز ترس و عدم آشنایی با رنگبندی ها این اتفاق می افتد. هدف ما تغییر این قضیه است.چرا که وقتی رنگبندی ها درست به کار برده شود، باعث می شود که ظاهر و لباس های شما به بهترین شکل نمایان شوند.

 

چرخه رنگ

به منظور درک بهتر از رنگ بندی ها،  در مرحله ی اول آشنایی با چرخه رنگ لازم است. که عموماً می توانیم نام های عجیب رنگ ها را به ۱۲ رنگ پایه در این چرخه کاهش دهیم.

رنگ هایی مثل زرشکی، طلایی وفیروزه ای در این چرخه فقط قرمز، زرد و آبی هستند.

 

 

 


رنگ های اصلی

رنگ های اصلی شامل قرمز، زرد و آبی هستند.

این رنگ ها خالص هستند و از ترکیب دو رنگ به وجود نیامده اند. ولی می توانند در هزاران نسبت مختلف با هم ترکیب شوند و هزاران رنگ مختلف را به وجود بیاورند.

 

 

 

رنگ های دوم

شامل ترکیبی رنگ های اصلی با هم هستند که باهم دو به دو ترکیب میشوند.

زرد + قرمز = نارنجی

آبی + زرد = سبز

قرمز + آبی = بنفش

 


رنگ های سوم

ترکیبی از یک رنگ دوم با یک رنگ اصلی است.

که با بعضی از این رنگ ها آشنایی دارید.

نارنجی ـ سبز

نارنجی ـ قرمز

سبز ـ زرد  یا  لیمویی

سبز ـ آبی  یا کله غازی

 

 

 

از همراهی شما عزیزان متشکریم .

آموزشگاه خیاطی رایحه مزون