اصول رنگ بندی (قسمت سوم)

اصول رنگ بندی (قسمت سوم)

اصول رنگ بندی (قسمت سوم)
  • رایحه مزون
  • 1399/04/26
  • 0

مشابه

رنگ های مشابه ۳ رنگ در کنار هم در چرخه رنگ  هستند, که اصولا با تک رنگ ها اشتباه گرفته می شوند. در این دسته اصولا یک رنگ نمایان تر و غالب است و بقیه در کنار آن و با تاکید کمتر قرار می گیرند.

انتخاب رنگ های مشابه کار بسیار راحت و امنی است ولی در صورتی که در طیف خیلی زیادی در کنار هم قرار بگیرند حالتی غیرطبیعی را ایجاد میکنند.

 


سه گانه

رنگهایی می باشند که با فاصله های ۳ تایی در چرخه رنگ روبروی هم قرار میگیرند که ترکیب بندی بسیار با طراوت و چالاکی ایجاد می کنند. ساده ترین آنها قرمزـ آبی ـ زرد و یا نارنجی ـ بنفش ـ زرد است.

 

اصول رنگ بندی (قسمت اول)

 

 

نیمه مکمل

حالت متنوعی از مکمل ها می باشد که یکی از ۳ رنگ مکمل انتخاب می شود و ۲ رنگ دیگر، دو رنگ کناری رنگ اصلی مکمل هستند.

در کل انتخاب این رنگبندی کمی غیرمعمول به نظر می رسد ولی اگر بتوانید از آن خوب استفاده کنید, نتیجه خیلی خوبی می دهد.

خنثی

وقتی راجع به موضوع رنگبندی در فشن صحبت میشود نباید از رنگ های به راحتی گذشت. رنگ های خنثی بیشتر اوقات بخش وسیعی از لباس های داخل کمدها را دربرگرفته و محفوظ از هرگونه خطا و شکست با هر چیزی قابل ست کردن و پوشیده شدن هستند. مانند رنگ های سفید، مشکی، سرمه ای،خاکستری، قهوه ای و سایه های بیشماری از این رنگ ها.

جمع بندی

به نظر می رسد که همه این اطلاعات در ابتدا کمی گیج کننده هستند اما بهتر است بدانید که قوانین عمومی پایه ای برای هر ترکیب بندی رنگ وجود دارد.

طبیعت همیشه بهترین استاد شما خواهد بود.

 


سعی کنید ترکیب های مسخره ایجاد کنید و از آنها تجربه بدست بیاورید تا چشمان شما در ترکیب رنگ ها ارتقاء پیدا کنند.اصول را یاد بگیرید و بعد تجربه کسب کنید.


برچسب ها: