راهنمای استفاده ساده از مداد رنگی در طراحی لباس

راهنمای استفاده ساده از مداد رنگی در طراحی لباس

راهنمای استفاده ساده از مداد رنگی در طراحی لباس یکی از مهمترین مسائلی است که باید ان را اموزش ببینید.در اموزش مرحله به مرحله طراحی لباس ابتدا باید کشیدن فیگور را آموزش ببینید و مرحله بعد باید با رنگها اشنا شوید. برای اینکه بتوانید طرحهای خلاقانه ابداع کنید نیاز دارید که ان را روی کاغذ بکشید و با استفاده از مداد رنگی ، مارکر و یا گواش جنسیت سازی کنید.

راهنمای استفاده ساده از مداد رنگی در طراحی لباس
  • رایحه مزون
  • 1399/06/23
  • 0

راهنمای استفاده ساده از مداد رنگی در طراحی لباس یکی از مهمترین مسائلی است که باید ان را اموزش ببینید.در اموزش مرحله به مرحله طراحی لباس ابتدا باید کشیدن فیگور را آموزش ببینید و مرحله بعد باید با رنگها اشنا شوید. برای اینکه بتوانید طرحهای خلاقانه ابداع کنید نیاز دارید که ان را روی کاغذ بکشید و با استفاده از مداد رنگی ، مارکر و یا گواش جنسیت سازی کنید.

 

مراحل آموزش استفاده از مداد رنگی در طراحی لباس کدامند؟

آموزش استفاده از مداد رنگی در طراحی لباس نقش مهمی دارد. مداد رنگی، ابزار مورد علاقه بسیاری از طراحان مشتاق در طراحی لباس و در رنگ آمیزی طرح هایشان است. بر خلاف نظر عموم مردم، مداد رنگی وسیله آسانی برای رنگ کردن نیست. اگر شما به دنبال خلق تصاویر حرفه ای در طراحی لباس هستید، در واقع از سخت ترین لوازم هستند. در ادامه، آموزش استفاده از مداد رنگی در طراحی لباس را یاد خواهید گرفت که تصاویر شما را به سطح بالاتری ارتقا می دهد.

مرحله ۱: رسم خطوط
به طور کلی این مرحله مهمترین گام در طراحی و اسکچ لباس است و متاسفانه همیشه نادیده گرفته شده است. اگر می خواهید یک تصویر فوق العاده داشته باشید، باید با یک اسکچ فوق العاده شروع کنید. برای تمیز کردن خط ها وقت بگذارید و همه خطوط را واضح رسم کنید. از یک مداد سخت H، HB و B استفاده کنید. این کار به شما در جلوگیری از ایجاد لکه گرافیت مداد بعد از شروع رنگ آمیزی کمک می کند.

مرحله ۲: جهت خطوط
شما میتوانید با یک رنگ پایه شروع کنید و به منظور جلوگیری از قاطی شدن و کثیف شدن رنگ ها، یک جهت را انتخاب کنید و آن را تغییر ندهید. توجه داشته باشید که وقتی که کل تصویر در جهت عمودی رنگ می شود، چقدر تمیز¬تر به نظر می رسد.

 

مرحله ۳: طرح را پر کنید
چیزی که باعث می شود طرح های مد به نظر غیر حرفه ای برسد، شکاف سفیدی است که هنگام استفاده از مداد رنگی پیش می آید. خطوط را در جهت عمودی رنگ کنید، وسفیدی ها را پر رنگ کنید. در این مرحله از آموزش استفاده از مداد رنگی در طراحی لباس، اطمینان حاصل کنید که هر قسمت از طرح را حداقل ۳ بار رنگ کرده¬اید. در این صورت طرح شما تقریبا براق به نظر می رسد.

مرحله ۴: تنوع رنگ
اگر فقط ۱۲ رنگ دارید، با ترکیب آنها می توانید بسیاری از تن های جدید و رنگ های غنی ایجاد کنید. مثلا به رنگ قرمز، قهوه ای اضافه کنید، یا بنفش را به رنگ آبی اضافه کنید. البته این مرحله را خیلی تکرار نکنید اما اطمینان حاصل کنید که فقط از رنگ های خسته کننده جعبه استفاده نمی کنید.

 

مرحله ۵: سایه ها را بکشید
سایه ها را به تصویر خود اضافه کنید. با استفاده از یک رنگ تیره تر از رنگی که قبلا بکار برده¬اید یا با ترکیب سیاه و آن رنگ پایه، رنگ تیره¬تری بسازید و برای سایه¬زدن استفاده کنید. در این مرحله از آموزش استفاده از مداد رنگی در طراحی لباس، فقط خطوط عمودی ندارید، به جای آن از انحنای شکل بدن استفاده کنید. به طور مثال، توجه کنید که سایه زیر آستین، افقی و سایه دامن عمودی است.

مرحله ۶: بازگشت به رنگ سیاه
در این مرحله، با استفاده از یک مداد رنگی سیاه، تاریک ترین و عمیق ترین قسمت سایه ها را ایجاد کنید. اینجا کم هم زیاد است، بنابراین خوب فکر کنید که برای رسیدن به انعکاس نور، چقدر از مداد سیاه استفاده نمایید.

مرحله ۷: خطوط کلی طرح
رسم خطوط نهایی اطراف طرح، در یک طراحی با مداد رنگی نشان می¬دهد که چگونه خطوط می توانند کیفیت نقاشی را بهبود ببخشند و آن را به پایان برسانند. خطوط کلی طرح را با مدادهای رنگی بسیار تیز و نه فقط سیاه، رسم کنید و اطمینان حاصل کنید که خطوط کمی از تون پایه تیره تر هستند.
آموزش استفاده از مداد رنگی در طراحی لباس به شما نشان داد که طراحی با مداد رنگی بسیار سرگرم کننده است، اما زمان و پشتکار لازم است تا یک تصویر حرفه ای حاصل شود.

طراحی فیگور مانکن با مداد

برای کشیدن ایده های خلاقانه روی کاغذ باید در ابتدا کشیدن فیگور را یاد بگیرید. طراحی از یک خط صاف مستقیم روی کاغذ شروع می شود.مانکن ها در طراحی لباس ۸/۵ و ۱۰ سر هستند.

روی صفحه بعد از کشیدن خط و تقسیم بندی ان باید از سر شروع به کشیدن کنیم. نقطه وسط این خط را علامت گذاشته و سپس قسمت بالا و پایین را به ۵ قسمت مساوی تقسیم می کنیم. درنهایت خط ما به ۱۰ قسمت تقسیم می شود.

برای کشیدن سر یک دایره را نظر گرفته و ان را رفته رفته از سمت پایین دایره به شکل بیضی یا تخم مرغ نزدیکتر میکنیم.

بعد از ان خطهای افقی بدن را روی کاغذ مشخص میکنیم .خط شانه ، سینه ،  کمر ، باسن .

در میانه ی این بخش، شانه ها را کمی رو به پایین ترسیم کنید.عرض کلی شانه حدود دو و نیم برابر پهنای سر است.

خط سینه را در یک سوم بالایی این بخش قرار دهید .

کمر با پهنایی کمی بیشتر از نصف عرض شانه در بالای این بخش بکشید. آرنج را با کمر طراز کنید .کفل ها را در پایین بخش با پهنایی در حدود دو سر رسم کنید.

فاق را با قدی کوتاه و افقی در یک چهارم افقی پایین بکشید . مچ ها را با کفل ها طراز کنید و دست ها را تا انتهای این بخش امتداد دهید .

در این بخش ران ها و پاها قرار می گیرند. ران ها از ابتدای بخش ۵ شروع می شوند . زانوها در بالای بخش ۷ در میانه ی مرکزی پاها قرار دارند و قوزک پا در یک سوم بالایی بخش ۹ قرار می گیرد.

طراحی لباس با مارکر و گواش

در جنسیت سازی روی کاغذ طراحان یا از ( اب رنگ) ، (مارکر-مدادرنگی) و یا از گواش استفاده میکنند .در استفاده از (مدادرنگی-مارکر) : مارکر یکی به رنگ پوست و دیگری یک یا دو درجه تیره تر از آن ( مارکر روشن برای رنگ پایه و مارکر تیره تر برای ایجاد سایه روشن استفاده خواهد شد)..پاکن خمیری برای پاک کردن رد مداد : رد مداد را با پاک کن خمیری کمرنگ کنید تا از حل شدن مداد با مارکر جلوگیری شود.چند رنگ مداد رنگی قهوه ای و مداد رنگی مشکی برای دورگیری و جلوه دادن به قسمتهای تیره پوست بدن نیاز است .یادتان باشد برای دورگیری کردن مانکن ها از راپید استفاده نکنید. زیرا کار را فانتزی میکند .

وقتی مانکن را با مارکر رنگ میکنید مارکر را خیلی نزدیک خط نبرید زیرا مارکر رونده است و روی سطح کاغذ پخش می شود. بعد از اینکه با مارکر سطح مانکن را رنگ کردید باید اجازه دهید کامل خشک شود و بعد ادامه کار را با مداد رنگی رنگ کنید.

 

آموزش طراحی لباس با گواش بهره‌گیری از نقاشی برای زدن طرح‌های زیباست. گواش با توجه به اینکه غلیظ‌تر از آبرنگ است و سطح کار را کاملاً می‌پوشاند، با ترکیب رنگ‌ها، تصاویر فوق‌العاده زیبایی را با لایه‌های نرم و شفاف و به‌صورت یکپارچه خلق می‌کند.گواش کیفیتی مشابه روغن دارد؛ اما پاک کردن آن راحت‌تر است، در عین اینکه به علت داشتن آکریلیک محلول در آب بر روی قلم­مو شما خشک نمی‌شود و سبب خراب شدن آن نمی‌گردد هنگامی‌که طرح زده شد مانند آبرنگ در همان روز خشک‌شده و قابل‌استفاده می­شود. وقتی با گواش کار می‌کنید؛ مانند یک آبرنگ پاک‌کنید، مانند یک روغن مخلوط‌کنید و مانند آکریلیک خشک‌کنید. همه این مزایا در کنار هم می‌تواند همان عللی شوند که آموزش طراحی لباس با گواش را محبوب کنند.