اهمیت و مزایای دانستن علم خیاطی

اهمیت و مزایای دانستن علم خیاطی

دانستن علم خیاطی همانند علوم دیگر به انسان کمک میکند . در اینجا به 9 دلیل که به شما می گوید چرا خیاطی برای شما خوب است اشاره میکنیم .

اهمیت و مزایای دانستن علم خیاطی
  • رایحه مزون
  • 1400/02/04
  • 0

اهمیت و مزایای دانستن علم خیاطی


دانستن علم خیاطی همانند علوم دیگر به انسان کمک میکند . در اینجا به 9 دلیل که به شما می گوید چرا خیاطی برای شما خوب است اشاره میکنیم .

1) یک ظاهر منحصر بفرد با خیاطی کردن 

دوختن لباس های خودتان به شما این امکان را می دهد که یک کمد لباس منحصر بفرد داشته باشید.

2) هماهنگی دست و چشم در خیاطی 

خیاطی با نخ و سوزن با دست یا با چرخ خیاطی به هماهنگی دست و چشم نیاز دارد.تمرین همکاری دست و چشم در واقع مغز را مانند انگشتان شما فرزو چابک می کند.

3) سلامت احساسی با خیاطی کردن

خیاطی می تواند مانند یک درمان باشد، به معنی که با خیاطی احساس می کنم شادتر، آرامتر و انسان خشنودی هستم.

4) بهبود زندگی اجتماعی با خیاطی

من متوجه شده ام که خیاطی درها را در زندگی گشوده است.من می دانم همه مردمان سراسر جهان که خیاطی می کنند و الگوهای خیاطی را برش می دهند و همچنین من، پایه دوستی گسترده تری داریم.

5) اثرات زیست محیطی خیاطی 

خرید لباس در دنیای امروز مد و فشن به این معنی است که هیچوقت تبدیل لباس ها به زباله ها به پایان نمی رسد.با دوختن لباس های خودم، من بیشتر آن ها را دوست دارم و از ٱن ها برای مدت طولانی تری استفاده می کنم.

6) خیاطی خلاقانه است.

خیاطی نه تنها مانند یک درمان است، بلکه بسیار خلاقانه است و یکی از مزیت های مهم خیاطی همین خلاقانه بودن آن است.فکر کردن درباره چگونگی کوک زدن و وصل کردن زیپ، انتخاب انواع مختلفی از پارچه و الگوها که می توان از آن ها برای دوخت یک لباس  استفاده کرد همه باعث ایجاد خلاقیت می شوند.
ایجاد خلاقیت و خلاق بودن در تکنیک های دوخت و انتخاب پارچه به این معنی است که ما مغز (ذهن) خود را درگیر افکار خلاقانه می کنیم.برای ذهن عالی است.

7) طول عمر یادگیری خیاطی 

خیاطی و دوختن – ایجاد الگوها یک ماموریت یادگیری مادام العمر است.من درجایی خوانده ام کسانی که چندین دهه خیاطی کرده اند هنوز راجع به روش های مختلف برش الگوها از من سوال می پرسند.فعال نگه داشتن ذهن برای جوان نگه داشتن ذهن نسبت به سن بسیار مهم است و خطر ابتلا به فراموشی در سنین پیری را کاهش می دهد.

8) عزت نفس با خیاطی 

یادگیری خیاطی باعث عزت نفس می شود.زمانی که شما یک لباس و یا یک ژاکت را می دوزید و دوستانتان درباره آن نظر می دهند و از شما می پرسند که آن را از کجا خریده اید و و شما در پاسخ می گویید خودم آن را دوختم عزت نفس شما را بالا می برد.

9)  با خیاطی لباس ها کاملا اندازه شما هستند.

هر یک از ما منحصر بفرد هستیم.تعدادی کمی از ما هستند که لباسی که کارخانه سایز آن را نرمال مشخص کرده است اندازه ما می شود.این موضوع به این معنی است که بیشتر ما با مشکل اندازه لباس دست و پنجه نرم می کنیم.با دوخت و درست کردن لباس های خود، اطمینان خواهیم داشت که لباس کاملا مناسب سایز ما است که باعث می شود راحتی بیشتری در لباس داشته باشیم.