آموزش خیاطی با الگوهای آسان

آموزش خیاطی با الگوهای آسان

انسان از ابتدای خلقت به فکر پوشاندن تن خود با وسایل موجود در طبیعت بود. پیش از آن که موفق به تولید پارچه شود، ساده‌ترین چیزها را به دور خود می پیچید. شاید اصطلاح خیاطی بدون الگو به ساده ترین روش ممکن برای آن زمان مناسب باشد. بعد از مدتی با به تولید پارچه تغییری اساسی در فرم پوشش انسان‌ها صورت گرفت.

آموزش خیاطی با الگوهای آسان
  • رایحه مزون
  • 1400/03/13
  • 0

آموزش خیاطی با الگوهای آسان

انسان از ابتدای خلقت به فکر پوشاندن تن خود با وسایل موجود در طبیعت بود. پیش از آن که موفق به تولید پارچه شود، ساده‌ترین چیزها را به دور خود می پیچید. شاید اصطلاح خیاطی بدون الگو به ساده ترین روش ممکن برای آن زمان مناسب باشد. بعد از مدتی با به تولید پارچه تغییری اساسی در فرم پوشش انسان‌ها صورت گرفت.

در چنین زمانی علاوه بر کارایی اصلی لباس، مفاهیمی از جمله زیبایی و تناسب آن با فرم بدن نیز مطرح شد. حالا دیگر در تولید و انتخاب لباس، المان‌های دیگری دخیل شده و به تدریج صنایع بزرگی از جمله تولید پوشاک، مد و فشن راه اندازی شد. بعد از پیچیدگی‌های زیادی که در مراحل تولید لباس از جمله دوخت آن به وجود آمد، بشر به فکر استفاده از روش های ساده تر مانند خیاطی با الگو های آسان افتاد.

در این مطلب به توضیح مفاهیم خیاطی آسان، آموزش خیاطی با الگو ساده و بدون الگو برای همه افراد بپردازیم. اگر دوست دارید که با ساده‌ترین روش‌ها لباس مورد علاقه خود را آماده کرده و بدانید خیاطی بدون الگو چیست در ادامه مطلب همراه ما باشید.

آموزش خیاطی بدون الگو

چه شد که بشر به فکر خیاطی با الگوهای آسان افتاد؟

با تغییر شکل در نوع پوشش، انسان ها برای خودشان توقع جدیدی از پوشاک به وجود آوردند. افراد سعی می‌کردند تا هر روز مفاهیم جدیدی در نحوه دوخت و آموزش طراحی لباس ایجاد کنند، بنابراین خیاط ها مجبور شدند تا از مدل لباس با الگوی اسان استفاده کرده یا لباس ها را روی تن اشخاص بدوزند.

این کار زمان زیادی می‌برد و به همین دلیل خیاط ها به فکر ابداع روشی افتادند که علاوه بر سهولت در دوخت، سرعت بالاتری هم داشته باشد. در این زمان بود که استفاده از الگو برای خیاطی رواج پیدا کرد.الگو های کاغذی برای اولین بار توسط خیاط آمریکایی به نام “باتریک” ابداع شد و از آن پس در آموزش خیاطی مورد استفاده همه افراد قرار گرفت.

این روش تحول بزرگی در صنعت تولید پوشاک ایجاد کرد و به آن خیاطی با الگوهای آسان می گفتند. البته هنوز هم در خیاطی های لوکس، made to masure و اوت کوتوغ از روش اندازه گیری و دوخت روی تن افراد استفاده می‌شود که بسیار هزینه بر است.

تفاوت خیاطی با الگوهای آسان با خیاطی مبتدی

بسیاری از افراد به دنبال یادگیری خیاطی بدون کلاس هستند و تصور می کنند خیاطی بدون الگو برای آن ها بهترین گزینه است. در صورتی که آموزش خیاطی مبتدی گزینه منطقی‌تری برای آن‌ها محسوب می‌شود. شاید شما هم جزو افرادی باشد که به اشتباه با شنیدن نام خیاطی با الگو های آسان تصور خیاطی های بدون دوخت یا مبتدی را داشته باشید اما این طور نیست.

در واقع این روش خیاطی با الگوهای ساده یک نوع آموزش خیاطی با الگو مبتدی است و با خیاطی بدون الگو فرق می کند. افرادی که مبتدی هستند می توانند از الگوهای ساده تر این روش یا آموزش خیاطی ساده در منزل استفاده کنند.

آموزش خیاطی با الگو از ابتدا

معرفی دوره های آموزشی خیاطی آسان

ما در آموزشگاه خیاطی تلاش کردیم تا در کنار دوره‌های استانداردی که بر اساس سرفصل‌های سازمان فنی حرفه‌ای تنظیم می شود، دوره‌های کاربردی مانند آموزش خیاطی با الگوهای آسان را نیز برای هنرجویان برگزار کنیم. در این دوره هنرجویان می آموزند که چگونه با رسم الگوهای ساده برای خود و عزیزانشان لباس های کاربردی بدوزند. در این مجموعه آموزش خیاطی به روش مولر و ایتالیایی انجام می پذیرد.

مزیت آموزش خیاطی آسان با الگو نسبت به روش های بدون الگو
در آموزش خیاطی با الگو اگر هنرجو یک الگو را خراب کند تنها یک تکه کاغذ از دست داده است اما در خیاطی بدون الگو هر گونه اشتباهی موجب خراب شدن پارچه و لباس می شود. ضمن آنکه در روش‌های دوخت با الگو هنرجویان جزییاتی را می آموزند که می توانند آن ها را در هر مدل لباسی پیاده کنند.

آموزش خیاطی آسان برای چه افرادی مناسب است؟

همه افراد می‌توانند در این دوره آموزشی شرکت کنند اما به کسانی که تمایلی به گذراندن دوره‌های کامل خیاطی ندارند، پیشنهاد می‌کنیم که در کنار گذراندن این دوره، آموزش نازک دوزی زنانه را نیز داشته باشند. این افراد می‌توانند با گذراندن دوره‌های سایزبندی در همین آموزشگاه، دانش کاربردی و مورد نیاز خود را تکمیل کنند و به خیاطی آسان در منزل بپردازند.

آموزش خیاطی آسان در منزل

مهارت‌هایی که بعد از پایان دوره خیاطی با الگوی آسان می‌آموزیم

در پایان هر جلسه آموزشی هنرجویان یک مدل لباس دوخته شده همراه خود به منزل می برند. بعد از اتمام دوره هنرجویان می توانند الگوهای آسان برای دوخت پیراهن، دامن، برخی مدل های لباس و شلوار را رسم کنند. در طول برگزاری کلاس ها، آموزش دوخت برخی لباس های کاربردی مانند مانتو، تاپ و تونیک نیز گنجانده می شود که هنرجویان همیشه از این بخش استقبال ویژه ای می کنند.

پیشنهاد ما به کسانی که می خواهند دوره‌های خیاطی آسان و کاربردی بدون پیش نیاز تخصصی را بگذرانند این است که یادگیری و آموزش مدل‌ اینفینیتی را در برنامه خود قرار بدهند. هنرجویان می توانند پیش از شروع دوره از مشاوره‌های لازم جهت گذراندن دوره‌های موازی و پیش نیازهای لازم بهره‌مند شود. شما هم می توانید در صورت داشتن هرگونه سوال یا گرفتن مشاوره مورد نیاز خود با شماره مستقیم آموزشگاه خیاطی تماس بگیرید.

پیشنیاز دوره خیاطی با الگوهای آسان چیست؟

این دوره آموزشی نیازی به پیشنیاز ندارد اما توصیه می شود که در کنار آن یکی از کلاس های مانتودوزی، نازک دوزی زنانه یا سایزبندی گذرانده شود.

در پایان دوره خیاطی با الگوی آسان چند مدل لباس می توانم بدوزم؟

در طول این دوره هنرجویان در پایان هر جلسه یک لباس دوخته شده با خود به منزل می برند. با توجه به پشتکار هنرجویان لباس های کاربردی مانند پیراهن، دامن، مانتو، تونیک و شلوار نیز آموزش داده می شود.

برای مشاهده ی نمونه کارها لطفا به پیج اینستاکرام ما مراجعه کنید.

آموزش خیاطی

بهترین آموزشگاه خیاطی در اصفهان