جواهر دوزی

جواهر دوزی

جواهر دوزی-یکی از کارهایی که می‌شود با دانش نه چندان زیاد خیاطی برای تزیین لباس انجام داد جواهر دوزی است. با این هنر می‌توان سنگ‌ها و مهره‌ها را به صدها شکل مختلف کنار یکدیگر قرار داد و سنجاق سینه، پیکسل، یقه، تل سر، تاج، گوشواره، گردبند، سرکلیدی و... ساخت

جواهر دوزی
  • رایحه مزون
  • 1398/06/27
  • 0

جواهر دوزی

یکی از کارهایی که می‌شود با دانش نه چندان زیاد خیاطی برای تزیین لباس انجام داد جواهر دوزی است. با این هنر می‌توان سنگ‌ها و مهره‌ها را به صدها شکل مختلف کنار یکدیگر قرار داد و سنجاق سینه، پیکسل، یقه، تل سر، تاج، گوشواره، گردبند، سرکلیدی و... ساخت

جالب است بدانید که هنر جواهر دوزی به گونه ای ترکیبی از این چند هنر به شمار میاید، چرا که در آن از منجوق، سنگ، مروارید و ... استفاده میشود و هر کدوم از این اجزا با استفاده از نخ و سوزن روی یک سطح نمدی یا چرمی دوخته میشوند و بعد عموما با نصب سوزن پیکسل به عنوان اشیا تزئینی روی لباس یا کیف مورد استفاده قرار میگرند.

البته هنر جواهر دوزی در تزئین لباس، شال و مانتو هم به کار گرفته میشود و میتوان بدون نیاز به یک سطح جدا مستقیما آن را روی پارچه لباس پیاده کرد. 

جواهر دوزی از دسته هنر های دستی اصیل و باستانی است که قدمتی 8000 ساله دارد دارند که بیانگر ریشه و اصالت آن در فرهنگ مردم سرزمین مان می باشد.

جواهر دوزی نوعی تزیین برای انواع لباس و پارچه است که بخش مهمی از ساختار پارچه را تشکیل می دهد و می تواند بعدا به یک پارچه ی تکمیل شده یا محصول آماده اضافه شود و این وجه تفاوت ش با دیگر هنر های بافندگی و قلاب دوزی در پارچه است که در حین تولید پارچه به آن اضافه می شوند.

Image 3
مدیریت آموزشگاه خیاطی رایحه

آموزشگاه خیاطی رایحه مزون با مدیریت سرکار خانم فرزانه قاسمی با بیش از 30 سال سابقه با داشتن دوره های آموزشی چند ماهه با بازدهی بالا در سطوح مختلف.آموزش آخرین مدهای روز دنیا با بکارگیری بهترین تکنیک های خیاطی.آموزش عالی با استفاده از تجهیزات مدرن و با کیفیت در محیطی صمیمی و علمی فعالیت دارد.

اطلاعات تماس

اصفهان-خیابان پروین-مقابل درمانگاه ثامن الائمه-پلاک 195

09133701344-03135657000

info@rayehemezon.ir