مکرومه بافی

مکرومه بافی

واژه مکرمه از ریشه انگلیسی “MACRAME” بوده که در فارسی به اشتباه مکرومه نیز گفته شده اما در اصل نام صحیح آن مَکرَمه می باشد. مکرمه بافی در دوره های مختلفی بسیار مورد استقبال قرار گرفته است.

مکرومه بافی
  • رایحه مزون
  • 1398/11/26
  • 0


واژه مکرمه از ریشه انگلیسی “MACRAME” بوده که در فارسی به اشتباه مکرومه نیز گفته شده اما در اصل نام صحیح آن مَکرَمه می باشد. مکرمه بافی در دوره های مختلفی بسیار مورد استقبال قرار گرفته است. اما بیشترین دوره ، دوره ای بوده که سبک دکوراسیون داخلی بوهو رایج بوده و مردم دورتادور خانه را شلوغ و پراز تزئین دکور می کردند. این دوره به دهه ۱۹۷۰ برمی گردد.

اما محبوبیت مکرمه بافی به صدها سال پیش از محبوبیت آن در دهه ۱۹۷۰ برمیگردد. زمانی که در قرن ۱۳ میلادی بافندگان عربی آنرا اشاعه دادند. مکرمه در زبان عربی“مقرمه” گفته می شود. این هنر توسط ملکه ماری در قرن هفدهم میلادی در انگلستان به سرتاسر دنیا معرفی شد.پس از آن تکنیک بافندگی مکرمه بافی در دوره ملکه ویکتوریا بار دیگر با طرح های ظریف و در هم تنیده روی پارچه های لطیف زنده شد که این زمان درست ۱۰۰ سال قبل از اینکه در دهه هفتاد دوباره پدیدار شود بوده است و حالا دوباره زمان به عقب برگشته و به لطف هنرمندان و سازندگانی خلاق محبوبیت بیش از پیش پیدا کرده است. همانطور که علاقه به جزئیات سبک بوهو و اکلکتیک دوباره افزایش پیدا کرده ، مکرمه بافی نیز دوباره پا به میدان گذاشته است.

 

 


آموزشگاه مکرومه بافی آموزشگاه مکرومه بافی در اصفهان آموزش مکرومه بافی آموزشگاه مکرمه بافی آموزشگاه مکرمه بافی در اصفهان آموزش مکرمه بافی

Image 3
مدیریت آموزشگاه خیاطی رایحه

آموزشگاه خیاطی رایحه مزون با مدیریت سرکار خانم فرزانه قاسمی با بیش از 30 سال سابقه با داشتن دوره های آموزشی چند ماهه با بازدهی بالا در سطوح مختلف.آموزش آخرین مدهای روز دنیا با بکارگیری بهترین تکنیک های خیاطی.آموزش عالی با استفاده از تجهیزات مدرن و با کیفیت در محیطی صمیمی و علمی فعالیت دارد.

اطلاعات تماس

اصفهان-خیابان پروین-مقابل درمانگاه ثامن الائمه-پلاک 195

09133701344-03135657000

info@rayehemezon.ir